• https://www.facebook.com/groups/osahed/
AHEF THSK Görüşmesi
AHEF THSK Görüşmesi

AHEF, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı`nı makamında ziyaret etti.

AHEF yönetim kurulu olarak hem hayırlı olsun ziyareti, hem de gündemdeki konuları görüşmek üzere 16.05.2013 tarihinde Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Sayın Turan Buzgan’ı makamında ziyaret ettik

Toplantıya AHEF adına Başkan Murat Girginer, 2.Başkan Akif Emre Eker, Sayman ve Hukuk Mevzuat Komisyonu başkanı Şenol Atakan, Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Zafer Kalaycıoğlu ve Hukuk Mevzuat Komisyonu Üyesi Hüseyin Kurt katılmışlardır.

THSK Başkanlığı adına ise toplantıda Başkan Sayın Turan Buzgan, Daire Başkanları Âdem Kucur, Sümeyye Mungan, Sedat Gülay, Tajdin Kızılboğa ve Hukuk Müşaviri Halil Şen hazır bulunmuşlardır.


Ön görüşmelerden sonra toplantıda konu başlıkları ile şu konular ele alınmıştır.

1-Ödeme Yönetmelği ile ilgili son durum ve çekincelerimiz,

2-Kiralar,

3-Bulundurulması zorunlu malzemeler (Defibrilatör ve Isı Takip Sistemleri),

4-İller arası farklı uygulamalar, mobbingler ve performans kriterleri farklılıkları,

5-Yurt dışından atanan bebeklerin ve kişilerin durumları,

6-Aşı tedarikinde yaşanan sorunlar ve bunların performansa yansıtılması, Hepatit 1 aşılarının Sağlık net 2 sistemine girilmemesinden kaynaklı sorunlar, Hastanelerin sağlık net 2 ye veri girmemeleri,

7-Emekliliğimize yansıyan kesenekler ve emekli maaşları

8-Halen elektronik ve yazılı form istenmesi 

9- Raporlar, 

Konu başlıkları ile açıklamalar ve gelişmeler görüşmelerin neticelenmesi ile birlikte siz değerli meslektaşlara aktarılacaktır.

Bu güne özel olarak Defibrilatör ve ısı takip sistemleri ile izleme ve değerlendirme ekiplerinin vermiş olduğu süreyi göz önüne almayın. Bu cihazların alımı noktasında aceleci olmayın. Bu konuda 2014 yılı başına kadar süre uzatılması çok büyük olasılık. Ayrıca kriterler tekrar gözden geçirilecek ve belki de bu konuda yeni bir değerlendirme söz konusu olabilecektir.

Saygılarımızla Aile Hekimleri Camiasına duyurulur.

-- 

AHEF YÖNETİM KURULU

  
3740 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Takvim
Hava Durumu