• https://www.facebook.com/groups/osahed/
AHEF Güney İlleri Topluluğu, 3.Toplantısını Kahramanmaraş'ta yaptı.

AHEF Güney İlleri Topluluğu, 3.Toplantısını Kahramanmaraş'ta yaptı.

 

 

AHEF GÜNEY İLLERİ AİLE HEKİMLERİ DERNEKLERİ TOPLULUĞU

 

 

Topluluk 14 Eylül 2013 tarihinde 3. toplantısını yapmıştır. Toplantı Kahramanmaraş Aile Hekimleri Derneği ev sahipliğinde yapılmıştır.

 

 

 

Toplantıya, ADAHED Adıyaman Aile Hekimleri Derneği, GAHD Gaziantep Aile Hekimliği Derneği, HAHED Hatay Aile Hekimleri Derneği, KAHED Kahramanmaraş Aile Hekimleri Derneği, KİLAHED Kilis Aile Hekimleri Derneği, MAHDERMersin Aile hekimleri Derneği, OSAHED Osmaniye Aile Hekimleri Derneği, ŞUAHED Şanlıurfa Aile Hekimleri Derneği başkan ve yöneticileri katılmıştır. AHEF Yönetim Kurulu adına Dr. Murat GİRGİNER ve Dr. Akif Emre EKER toplantıya katılmıştır.

 

 

 

Toplantıda;

 

1-      Aile Hekimleri statü sorunu

 

2-      Son ödeme ve ücret yönetmeliği taslağı,

 

ele alınmıştır. Ek gündem olarak 2. Toplantıda tartışılan “Sanal ASM sorunu” hakkında Mersin Aile Hekimleri Derneği, Mersin’ deki son durum ve yaşanan olumsuzluklar konusunda bir bilgilendirme yapmıştır.

 

 

Alınan Kararlar:

 

-Aile Hekimleri statüleri hakkında fikir birliğine varamamaktadır. Bu konunun iyi irdelenmesi ve sahaya anlatılması gerekir.

 

-Aile Hekimleri ciddi bir gelecek kaygısı içindedir. Son “Ödeme ve Ücret Yönetmeliği Taslağı” aile hekimliği uygulamasına dinamit koymaktadır.

 

-Sanal ASM’ ler aile hekimliği uygulamasına tehdit oluşturmaktadır. Açılacak Sanal ASM’ lerin planlanmasında aile hekimleri derneklerinden görüş istenmeli, 0 nüfuslu sanal ASM açılmasına bir an önce son verilmelidir.

 

Bir sonraki toplantı 23 Kasım 2013 tarihinde yapılacaktır.

 

 

 

 

AHEF Yönetim Kuruluna İletilen İstekler

 

1)      AHEF Tarafından Aile Hekimlerinin statü sorununa açıklık getirmek üzere “Kamu olma” ve “Özel Sektör” olma durumunda kazanım ve kayıpları içerecek bir bilimsel projeksiyon çalışması yapılmalı ve saha ile paylaşılmalıdır.

 

2)      AHBS Programları üzerinden Türkiye çapında bir “Aile Hekimliği Statü Eğilim Belirleme” anketi yapılmalıdır.

 

3)      AHEF Bundan sonraki politikaları bu çalışmadan elde edilen verilerle devam ettirmelidir.

 

   
3792 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Takvim
Hava Durumu