• https://www.facebook.com/groups/osahed/
Sağlık Bakanımızın aile hekimliği ile ilgili son açıklamaları 28.03.2011

FATİH ALTAYLI- Şu açıdan soracağım şimdi: Siz diyorsunuz ki doktor sayısı az, şimdi bir şeyin sayısı az olduğu zaman ekonomi kuralı gereği değerlenir eğer ihtiyaç da varsa.

SAYIN BAKANIMIZ- Doğru.

FATİH ALTAYLI- Ama hekimlerimiz çok para kazanmıyor. Şimdi ben bakıyorum mesela benim arkadaşlarım var, yaşıtlarım işte artık hepsi profesör oldular, üniversitede öğretim üyesi ve pek çoğunun da idealist oldukları için pek çoğu muayenehane de açmıyorlar, üniversitedeler.Aylık kazançları 5 bin lirayı geçmiyor.

SAYIN BAKANIMIZ- Şimdi bu para işine aslında çok girmek istemiyorum biliyor musun, çok sevimli değil.

FATİH ALTAYLI- Değil tabi. Ama doktorlar az para kazanıyor Türkiye’de.

SAYIN BAKANIMIZ- Para işine her girdiğimizde doktorları sanki rencide ediyormuşuz gibi bir şey çıkıyor benim konuşmalarımdan. Onun için mümkün olduğu kadar dikkatli konuşmaya çalışıyorum. Şu anda yeni mezun bir pratisyen hekim, bir aile hekimi bu söylediğiniz rakamı kazanıyor Türkiye’de. Net 4 bin 500 lira ortalamada para kazanıyor.Eğer Erzurum’un Tekman ilçesinde çalışıyorsa 6 bin liranın üstünde kazanıyor. 

DEVAMI İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ

http://www.ailehekimleri.net/index.php?option=com_content&view=article&id=3680:salk-bakanmzn-aile-hekimlii-ile-ilgili-son-acklamalar&catid=82:ulusal

  
4405 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Takvim
Hava Durumu