• https://www.facebook.com/groups/osahed/
Aile Sağlığı Merkezine İndirim

         Sendikamız, Türk Sağlık-Sen'in başvurusunu dikkate alan Sağlık Bakanlığı aile sağlığı merkezlerinin elektrik, su, yakıt, telefon, internet gibi asgari gider ödemelerinde kamu kuruluşu olarak değerlendirmesi için 81 il valiliğini bilgilendirdi.

          Sendikamızın Bakanlığa konu ile ilgili yaptığı başvuruda Aile Sağlığı Merkezlerinin elektrik, su, yakıt, telefon, internet gibi asgari giderlerinde ticarethane değil kamu kuruluşu olarak değerlendirilerek indirimli tarife uygulanmasını istemişti.

 

        Sağlık Bakanlığı konu ile ilgili sendikaya gönderdiği cevap yazısında sendikanın başvurusunun incelendiği kaydedildi. Konu ile ilgili olarak hazırlanan bir genel yazı ile 81 il valiliğine bilgilendirme yapıldığı belirtildi.

         Söz konusu bilgilendirme yazısında Aile Sağlığı Merkezlerinin bir veya bir veya daha fazla aile hekimi ile aile sağlığı elemanlarınca aile hekimliği hizmetinin sunulduğu kamu hizmeti veren birinci basamak resmi sağlık kuruluşu olduğu ifade edildi.

Yazıda aile sağlığı merkezlerinin elektrik, telefon, internet, atık su, tıbbi atık gibi aboneliklerinde aile sağlığı merkezlerinin kamu kurumu gibi değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çekildi.

 

İlgi yazı için aşağıdaki linke tıklayınız

 

  
4727 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Takvim
Hava Durumu