• https://www.facebook.com/groups/osahed/
HEKİME ŞİDDET!!!Doktoru öldüresiye dövüp yol kenarına bıraktılar

Olay Kozlu ilçesine bağlı Ören Köyü yakınlarında meydana geldi. Kentte çektiği doğa fotoğraflarıyla tanınan ve Acılık Aile Sağlığı Merkezi Hekimi olarak görev yapan Dr. Hasan Koca, köy yakınlarında darp edilmiş ve ağır yaralanmış şekilde vatandaşlar tarafından bulundu. Yerde hareketsiz yatan Koca’yı gören vatandaşlar, durumu jandarma ve 112 sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen ekipler, yüzüne ve kafasına darbe aldığı belirlenen ağır yaralı Dr. Koca’yı yapılan ilk müdahalenin ardından Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Dr. Koca’nın durumunun ağır olduğu öğrenilirken, Jandarma darp olayıyla ilgili şüpheli veya şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.  

KENTTE FOTOĞRAF SANATÇISI OLARAK TANINIYORDU

Kent merkezindeki bir aile sağlığı merkezinde görev yapan Dr. Hasan Koca, fotoğraf sanatçısı olarak tanınıyordu. Koca boş zamanlarında doğa ve manzara fotoğrafları çekmek için köyler, dağ ve turistik bölgelere gitmesiyle biliniyordu.

KOCA’NIN DİKKATİ AİLE DRAMINI ORTAYA ÇIKARTMIŞTI

Aile hekimi olarak görev yapan Dr. Hasan Koca’nın, 2011 yılında muayeneye gelen 44 yaşındaki Fatma Güneş’in yanında getirdiği kızı 14 yaşındaki Gülay Güneş’in bitkin halinden şüphelenip kan testi yapması, eşini 5 yıl önce kaybeden annenin, yaşları 6- 14 arasında değişen 6 kızıyla harabe bir evde yokluk içinde yaşadıklarını ortaya çıkarmıştı. Yetersiz beslenmeye bağlı kan hücrelerinin azalmasıyla ortaya çıkan ’Pansitopeni’ tanısı konulan Gülay Güneş ve annesi hastaneye sevk edilirken, diğer 5 çocuk geçici süreyle koruma altına alınmıştı.

  
1524 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Takvim
Hava Durumu