• https://www.facebook.com/groups/osahed/

Anasayfa

ADANA 2. İDARE MAHKEMESİ; Osmaniye ilimizde bir aile hekimimiz ve aile sağlığı elemanına aşı soğuk zincir kırılması sonucu idarece verilen ihtar puanını,TÜKETİM AMAÇLI BUZ DOLABI kaynaklı teknik servisin raporuna istinaden aşı zayiatının soğuk zincir sorumlusu aile hekimi ve aile sağlığı elemanının kusuru olamayacağı gerekçesiyle iptal etti.
22.03.2016
Osmaniye Aile Hekimleri Derneği ‘’Aile Hekimliği Uygulamalarının Mukayeseli İncelenmesi’’ İsimli Erasmus + Projesi Katılımı İçin Almanya 7 kişi Finlandiya 7 kişi olmak üzere toplam 14 Üyenin seçilebilmesi hususunda ekte kriterlerler belirlenmiştir. Katılmak isteyen hekimlerimize önemle duyurulur. Osahed Yönetim kurulu Kriterler için;
04.03.2016
TRT de yayınlanan sen olsan ne yaparsın isimli yarışmada sağlıkçıların düşürüldüğü durumu ve zihinlere ekilen algı operasyonunu K I N I Y O R U Z !III Biz sağlıkçılar asla gözümüzün önünde gerçekleşen sağlık problemleri ve acil durumlara karşı kayıtsız kalmadık,bahane bulmadık ve geciktirmedik. İnsan hayatının kutsallığına inanıyoruz ve bu uğurda her zaman üzerimize düşen fedakarlıkları yaptık,yapıyoruz ve yapacağız. SAĞLIKÇIYA ŞİDDETE DAVETİYE ÇIKARAN, "İLGİSİZ,VİCDANİ ÖGELERDEN UZAK VE MADDİYAT OLMADAN HİÇ BİR ŞEY YAPMAYANLAR" ALGISI YARATAN BU PROGRAMI KINIYORUZ! DERHAL SAĞLIKÇILARDAN ÖZÜR DİLEMELERİNİ İSTİYORUZ.!!! 7.01.2016 tarihinde trt1 de yayınlanan "sen olsan ne yapardın" adlı tv programında sağlık çalişanlarina şiddet içeren ve buna eğilimi artiracak tarzda hazirlanan bölümü rtük şikayet hattı olan 444 1 178 numarali telefona şikayet kaydı oluşturarak kınıyor bu yayinla ilgili gerekli işlemin yapilmasını talep ediyoruz...
11.02.2016
Osmaniye Aile Hekimleri Derneği (OSAHED) Başkanı Dr. Yusuf Başak, "Sağlık kurumlarımızda hastaların sağlığı nasıl hekimlere emanetse, sağlık çalışanlarının da canı devlete emanettir" dedi.
11.02.2016
Osmaniye de Aile hekimine siddet !!! Dernek olarak olaya müdahil olduk.
10.02.2016
Vali Kerem Al eşi Beyhan Al Hanımefendi ile birlikte Down Kafe Kültür Evinde, Osmaniye Aile Hekimleri Derneği tarafından düzenlenen yemeğe katıldı. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Yanık, Osmaniye Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Yusuf Başak, Derneğin Yönetim Kurulu Üyeleri ve Dernek Üyelerinin de bulunduğu yemekte servisi Down Sendromlu çocuklar yaptı. Osmaniye Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Yusuf Başak, bir Sivil toplum Kuruluşu olarak toplumsal konularda hassas olduklarının altını çizerek, Down sendromu konusunda toplumda bir farkındalık oluşturmak amacıyla Down Kafe Kültür Evinde yemek programı organize ettiklerini söyleyerek, programa katılan Vali Kerem Al ve eşi Beyhan Al Hanımefendiye ve katılan diğer misafirlere teşekkür etti.
10.02.2016
T.C AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI TÜRKİYE’NİN AB’YE ÜYELİK SÜRECİ SİVİL TOPLUMLA DİYALOG TOPLANTISI Dr.Yusuf BAŞAK AHEF adına Türkiye ‘nin AB’ye üyelik süreci sivil toplumla diyalog toplantısına katılmıştır. Toplantı sonuç raporunda; ‘’Toplantıya 26-01-2016 tarihinde AHEF Sosyal Projeler ve Organizasyonlar Komisyonu‘nu temsilen katıldım. Sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimler, iş dünyası kuruluşları ve üniversitelerden yaklaşık 2500 temsilci katıldı. Toplantıda AB'ye üyelik sürecimizde Türkiye'nin değişim ve dönüşümüne katkıda bulunan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır'a, AB'ye üyelik süreci ile ilgili görüş ve önerilerini ilk elden sunma fırsatını buldu. Toplantıda ayrıca Erasmus + Programı ve Türkiye-AB Mali İşbirliği Programı kapsamında sivil toplum kuruluşlarına verilen destekler konusunda bilgilendirme sunumları yapıldı.
05.02.2016
AB Toplantısında Osmaniye Aile Hekimleri derneği olarak AHEF i Başkanımız Yusuf BAŞAK temsil etmiştir.
04.02.2016
08.01.2016 tarihli Sürücü Sağlık Raporu Kod Tablosu- Beyan Formu Kamu Sağlık Tesisleri bakanlık görüşü
30.01.2016
AHEF "Sosyal projeler ve organizasyon komisyonu" olarak Projeler hakkinda gorusmelerimiz devam ediyor
29.01.2016
26.OCAK 2016 AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI: TÜRKİYENİN AVRUPA BİRLİĞİ ÜYELİĞİ SÜRECİ toplantısına AHEF ve OSAHED'i Başkanımız Yusuf Başak Temsil etmişlerdir. Toplantıda AHEF (Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu) proje komisyonu olarak Aile Hekimliği ve Osmaniye Aile Hekimleri derneğimizin yürüttüğü Sağlıklı gençlik projesi sunumunu yaptılar.
29.01.2016
Trabzon Aile Hekimleri Derneği Hukuk Komisyonu Başkanı Dr. Hakan UZUN tarafından " Ehliyet Raporları Kapsamlı Algoritması" yayınlandı. 29 Aralık 2015 tarih ve 29577 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları İle Muayenelerine Dair Yönetmelik” incelenerek, oluşturulan algoritmanın aile hekimlerine faydalı olacağını düşünüyoruz.
29.01.2016
Osmaniye Aile Hekimleri Derneği 2009 yılında kurduk. O zamandan beri bir sivil toplum örgütü olarak birçok sosyal projeye katkıda bulunduk. AHEF (Aile Hekimleri Federasyonu) bünyesindeki tüm komisyonlarda ve çalışmalarda aktif rol aldık. Kendi ilimizde birçok sosyal organizasyon yaptık. Bir sivil toplum kuruluşu (STK) olarak topluma ne verebiliriz, ne faydamız olabilir diye düşündük. Bunun için ''HEKİMLERİMİZLE SAĞLIKLI GENÇLİK SAĞLIKLI EĞİTİM PROJESİ'' ni hazırladık. Projemiz İçişleri Bakanlığı Dernekler dairesi başkanlığınca büyük ilgi görerek onaylandı. proje Ortaklarımız Çukurova üniversitesi ABD. İl Halk Sağlığı Müdürlüğü İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Gençlik Spor Müdürlüğü dür.Bizleri destekleyen başta aile hekimi arkadaşlarımız olmak üzere tüm kurumlarımızın güzide amirleri ,okul yöneticilerimiz ile Gençlik kamı yöneticileri ile spor kulüplerimize ayrı ayrı teşekkür eder saygılar sunarız. OSAHED YÖNETİM KURULU
10.09.2015
2.Konferansımızı da verdik..
29.01.2016
22.11.2015 Şehit Adil Karagöz Anadolu Lisesinde 3. Proje egitim konferansi basladi.egitimlere devam ediyoruz
29.01.2016
Sosyal organizasyon ve projeler komisyonu toplantıda İLİMİZİ TEMSİL ETTİK
29.01.2016
Dördüncü proje konferanslarimizida verdik
29.01.2016
ATATÜRK ANADOLU LİSESİ'n de 5. Konferansımızıda verdik..
29.01.2016
17 Kasım 2015'te Cebelibereket Anadolu lisesi Konferans Salonunda İlk Eğitimimize Başladık.Eğitimimizde öğrencilerin ve öğretmenlerin ilgisinin yüksek olması bizleri onurlandırdı..
29.01.2016
AHEF genel kurulunda Dernek Onursal Başkanımız Dr. Cengiz DAĞLARAŞTI Divan Başkanlığına seçilerek Genel kurulu Derneğimiz adına oturumu başarıla yönetmiştir. Başkanımız yapıtığı konuşmasında; Çok kıymetli aile hekimlerimiz, emektar fedakâr delegelerimiz; Öncelikle bizi divan başkanlığına uygun görmeniz sebebiyle teşekkürlerimi sunarak başlamak istiyorum.Ayrıca bizleri destekleyen, kıymetli zamanlarını bizlerle paylaşan ailelerimize de ayrıca teşekkür etmek istiyorum.. Ülkemiz üzerine büyük oyunların oynandığı bugünlerde birlik ve beraberliğimizin ne kadar önem arz ettiğini hatırlatmak istiyorum.. Birlik ve beraberliğimizin sembolü olan, AHEF’imizin bayramı olan seçimli genel kuruluna hoş geldiniz. Değerli delegelerimiz; Bugün burada sadece AHEF’i yönetecek kişileri değil; aile hekimliğinin önümüzdeki yıllardaki yönünü çizecek ekibi de seçeceğiz.
29.01.2016
 2  ...
http://www.acilafet.gov.tr/yasama-yol-ver/

 

   

          

   Check Google Page Rank

 

 

Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.39337.4229
Euro8.99819.0341
Saat
Hava Durumu