• https://www.facebook.com/groups/osahed/
STRAAHEF TÜZÜK VE MEZUAT TOPLANTILARI

Tüzük ve Mevzuat düzenleme konulu STRAAHEF 2 den notlar.

alt

 

Konuşmasında Türkiye Ön adı almak için başvuru yapıldığını belirten ATAKAN, stratejilerinin ortak akıl ile kararlar almak olduğundan bahsetti. Aile hekimliğinin yüzü ve geleceği olan AHEF adına başarılı bir çalıştay dileyerek, sözü Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat GİRGİNER’ e bıraktı.

alt

 

Dr. Murat GİRGİNER, AHEF' e üye olan ve süreci devam eden 65 il derneğinden 105 yöneticiyi selamlayarak başladığı konuşmasına, Türkiye’de Aile Hekimliği’ nin Geleceğinde Stratejiler konulu sunu ile devam etti.

 

 

Sunudaki konu başlıkları;

 

AHEF’ in misyonu, Türkiye’ deki aile hekimlerini, dernekleri aracılığıyla tek çatı altında toplayarak, ulusal ve uluslararası platformlarda temsil etmek.

 

Güncel ve yerel sorunlarda, sıkıntılara AHEF’ in taraf olması ile aile hekimlerini en yüksek düzeyde temsil etmek ve sorunların çözümünü sağlamaya çalışmak.

 

21 Bin aile hekimi bir arada hareket ettiğinde, başaramayacağımız ulaşamayacağımız hedef yok.

 

Hekimin ve hekimliğin eski değerine ulaşması konusunda ortak akıl oluşturma.

 

Hedefimiz Birinci basamakta iyi hekimlik yapabilmek için tek çatı altında bir araya gelebilmek.

 

Gelecek, aile hekimliği tıp disiplinine sahip çıkmaktır.

 

Sağlığın yeni yüzü, gücü, geleceği aile hekimliğidir.

 

AHEF Faaliyetlerini uluslararası normlar etik ilkeler ışığında şahıslardan ve siyasi kurumlardan bağımsız bir şekilde yasal sınırlar çerçevesinde yerine getirmeyi görev edinen bir federasyondur.

 

alt

Dr. Murat GİRGİNER Konuşmasının devamında, AHEF’ e üyelik başvurusu değerlendirilen ve üyeliğe 63. İl derneği olarak kabul edilen Yalova Aile Hekimleri Derneği ne hoş geldin dedi. Yalova Aile Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı’na AHEF rozeti takmak için sahneye davet eden GİRGİNER, “büyümeye devam ediyoruz, bu konuda emekleriniz için teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Federasyona olan emeklerinden dolayı AHEF Kurucu Başkanı Dr. İlhan Kadri KAHVECİ’ ye teşekkür eden GİRGİNER, kendisini sahneye davet ederek AHEF Rozeti taktı.

alt

 

Başarılı bir stratejik çalıştay dileklerini belirten GİRGİNER, sözü STRAAHEF koordinatörü Dr. Serdar TÜREL’ e bıraktı.

 

Türkiye’nin aile hekimlerinin temsilcileri STRAAHEF 2 adlı stratejik çalıştayda, ortak akılı bulabilmek için çalışmalarına kartopu yöntemi ile başladı.

 

alt

Tüzük ve Mevzuat düzenleme konulu STRAAHEF’ te;

 

Birinci günde öncelikle görüşülecek konu başlıkları belirlendi.

 

STRAAHEF’ in ikinci günüde il dernek temsilcileri 6 gruba ayrılarak konu başlıklarını konuştular. Ortak akıl ile çözüm önerilerini sunmak üzere tekrar bir araya gelerek, Dr. SERDAR TÜREL’ in koordinatörlüğünde çalışmaya son halini verdiler.

 

alt

STRAAHEF 2 çalıştayında,; Aile hekimliği sürecinde özlük haklarımızı korumak, sahadaki sorunları çözmek amacı ileeylem planı yapma kararları alındı. Stratejik eylem çalışma grubu oluşturuldu.

 

Gece yarılarına kadar devam eden çalıştaya, STRAAHEF 3 de buluşmak üzere son verildi.

 

http://www.ahef.org.tr/Haber/187/STRAAHEF.aspx#.UTXSHdbxpCA

 

 

“İyi ki varsın AHEF”

 

 

 

  
3992 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Takvim
Hava Durumu