• https://www.facebook.com/groups/osahed/

AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİ DOSYASI

06.04.09 ASM.lerimizin Kamu Kurumu Olduğuna dair

Dernekçe vermiş olduğumuz yazıya istinaden Sağlık Müdürlüğümüz Valiliğimizden Olur almışlardır.Tüm Aile Hekimi arkadaşlarımıza duyurulur.TEDAŞ abonelik ücreti düşük olacaktır.Ancak bazı ASM lerimizin elektrik panolarının kurulu gücü düşüktür.ASM de kullanılan klima pc,otoklav vs aletlerin toplam kw sı 15 kw yı geçerse yeni pano yaptırmaları gerekmektedir. Buda maliyetli olmaktadır ve Abonelikleride yapılmamaktadır.Cezasıda %90 dır yani yaklaşık 2 katı elektrik faturası ödemektedirler. 

Jeneratör alan Aile Sağlığı Merkezlerimizin Dikkatine:Aldığımız jeneratörlerin markası ne olursa olsun;belli bir süre sonra akülerinin bitme ihtimali vardır.Bu durum akü kaynaklı olabilir 2 yıllık garanti süresi içinde firma tarafından ücretsiz değiştirilmektedir.yeni akü alma dolum (şarj)yaptırma işlemleri için para vermeyelim servis çağıralım..............

ASM LERİMİZDE BULUNDURULMASI GEREKEN İLAÇ-MALZEME LİSTESİ 

LAZER YAZICILARA DİKKAT!!!!!: Çok değerli Aile Hekimi Arkadaşlarımız;Lazer yazıcılarımızı reçetelerin çıktılarının bilgisayardan alınmasından sonra çok kullanmaya başladık. Bir yetkili servisten aldığımız bilgiye göre lazer yazıcılar yazdırma öncesi ısınırken sogutma için dış ortama hava verirken toner tozlarını da salmaktadır. Bu da gün içinde poliklinik ortamında havanın kirlenmesine yol açmaktadır.Bu toner tozlarınında Kanser yapıcı etkileri vardır.Bu sebeble teknik servisler firmaları Odalarımızı günde enaz 1-2 kez havalandırılmamızı tavsiye etmektedirler.                                                                                     

Lazer yazıcılar kanser mi yapıyor?11.08.07 (link Sağliklihaber.com)                    Lazer yazıcılar kanser mi yapıyor?(link:ürün inceleme.com )

AYDINLANMIŞ ONAM:Diyabet için aydınlanmış onam örneği üyelerimize özel dosyalarda çıkarılmıştır.Bu onam örneğine hastamızın ilaçları için prospektus bilgisini de ekleyerek imzalatıp bir örneğinide hastamıza vermeliyiz.Yeni Yargıtay kararlarına göre tam ve ayrıntılı hastanın anlayacağı dilde bilgi verilmesi gerekiyor.Ayrıca diyabet-hipo vehiperglisemi bilgilendirme notunuda ekledik

Takvim
Hava Durumu